مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

ما برایتان به طور کامل شرح میدهیم که پس از عمل کاشت مو ، چه نکاتی را باید رعایت کنید تا هم اثر آن را بیشتر کنید و هم سرعت رشد کردن موهای کاشته شده را افزایش دهید.


·        کنترل تورم : برای کنترل و جلوگیری کردن از ایجاد تورم ، در شب اول حتما کمپرس یخ روی پیشانی خود قرار دهید. البته اگر مبتلا به سینوزیت میباشید این کار را انجام ندهید. این کار هر یک ساعت انجام شود.

·        دارو : مصرف دارویی که پزشکتان به شما داده است را در اولویت قرار بدهید.

·        تغذیه مناسب : استفاده از تغذیه مناسب به تسریع رشد موها کمک میکند. تغذیه مناسب شامل صبحانه دارای ویتامین C میتواند باشد.

·        پانسمان : بازکردن پانسمان از روی سرتان را برعهده پزشک متخصص خود بسپارید تا از کمترین آسیب های احتمالی به فولیکول های سرتان نیز جلوگیری شود.


شستشوی موها بعد از کاشت مو

شستشوی موها بعد از کاشت مو باید با رعایت نکاتی باشد که دچار آسیب به موها نشود.

استفاده از سرم نمک دار برای شستشوی سر در روزهای اولیه لازم است. روازنه چند بار این کار را تکرار کنید. قبل از خواب نیازی به انجام این کار نمیباشد.

شستن موها پس از بازکردن پانسمان ، نباید بصورتی باشد که حرکات شما چرخشی انجام گیرند. حرکات چرخشی باعث جابجایی گرافت های کشت شده روی سر ما میشوند.

سعی کنید هنگامی که به آرامی موهایتان را میشویید ، دلمه های ایجاد شده روی سرتان را نیز بریزید. اما سماجت نکنید! زیرا خود آنها به مرور زمان بی استقامت میشوند و با حرکات معمولی شما خواهند ریخت. وجود دلمه ها روی سرتان میتواند باعث ایجاد عفونت گردد.


مصرف دخانیات و الکل

مصرف دخانیات را بعد از عمل به مدت سه هفته ادامه ندهید. همچنین مصرف مشروبات الکی ، میتواند جریان خون را دچار اختلال کند و به موهایتان خونرسانی صحیحی انجام نشود. مصرف آن را به مدت یک هفته بعد از عمل قطع کنید تا دچار مشکل نشوید.


نکات دیگر مراقبت :


رسیدگی کردن مرتب به مو ها : شاید مایل باشید موهایتان را لخت کنید ، فر یا رنگ کنید. اما این کار را به ندرت انجام دهید تا موهایتان به درستی شکل بگیرند و رشد کنند. بعد از گذشت 1 ماه از عمل ، موهای شما قبلیت شانه شدن در یک جهت را دارا هستند. همچنین میتوانید موهایتان را بعد از 2 ماه رنگ کنید.

ورزش کردن : ورزش کردن به صورت معمولی و کم تحرک آسیبی به موها نمیزند. اما در مدت های اولیه کاشت مو ، از انجام ورزش هایی که تحرک بالایی دارند و سنگین خطاب میشوند دوری کنید.

چه شامپویی مناسب است؟ شامپوی مناسب با موهای شما ، توسط پزشک معرفی میگردد که با استفاده از آن ، از رسیدن آسیب به موها جلوگیری خواهد شد. استفاده از شامپو های غیر متعارف برای موهای کاشته شده میتواند به موهایتان آسیب بزند.

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو : احتمال دارد این سوال بعد از کاشت مو برایتان پیش بیاید که آیا می توان از کلاه استفاده کرد یا خیر؟

بعد از کاشت بدلیل اینکه موها بسیار حساس و ضعیف هستند باید مراقبت های توصیه شده حتما صورت گیرد تا از نتیجه مطلوب کاشت مو فاصله گرفته نشود.

استفاده از کلاه بدلیل فشاری که ممکن است وارد کند و باعث شود فولیکول ها از جای خود خارج شوند، حداقل در هفته اول توصیه نمی شود. از هفته اول به بعد نیز اگر ضروریتی پیش آمد، می توانید از کلاه های گشاد که فشاری بر موها نیاورند و در رسیدن هوا به موها اختلالی ایجاد نکند استفاده نمایید.


منبع : "خانه سفید"


/ 0 نظر / 145 بازدید